Урок 14. Розв'язування задач.
І. Організаційний етап.ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Вчимося розв'язувати задачі.
Задача 1. Набір металевих ложок вкривають шаром срібла в електролітичній ванні. Під час електролізу по проводах, що з’єднують ванну з джерелом струму, тече струм 20 А, площа поверхні, яка покривається сріблом, - 200 см². З якою швидкістю зростає товщина шару срібла? (В. 0,1 мкм/с)
Задача 2. Сталеві деталі покриваються двовалентним нікелем у електролітичній ванні при густині сили струму 400 А/м. Скільки потрібно часу, щоб на деталі утворився шар нікелю завтовшки 60 мкм?
Задача 3. В посудині з водним розчином хлориду міді (CuCl2) проводять електроліз. Знайдіть, яка маса міді виділиться на катоді, якщо через посудину пройшов струм, залежність якого від часу показана на графіку. Електрохімічний еквівалент міді становить кг/Кл.
V. Домашнє завдання.
Підручник. Повторити §6
Задача 4. Електроліз у розчині з сіллю нікелю тривав протягом 40 хв. Яка маса нікелю виділиться на катоді, якщо сила струму, за якого проходив електроліз, весь час була 1,5 А?
Задача 5. Металеву деталь покривають шаром нікелю за допомогою електролізу протягом 5 год. Сила струму весь час підтримується 0,5 А, площа поверхні деталі дорівнює 200 см². Шар нікелю якої товщини осів на поверхні деталі?