Тема. Розв'язування задач
ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Вчимося розв'язувати задачі.
Задача 1. За 0,5 мкс індукція магнітного поля хвилі в деякій точці простору змінилася від нуля до максимального значення. Якою є довжина хвилі?
Задача 2. Як зміниться частота власних електромагнітних коливань у контурі, зображеному на малюнку, якщо ключ К перевести з положення 1 у положення 2?
Задача 3. Конденсатор електроємністю 1 мкФ, заряджений до напруги 225 В, приєднали до котушки індуктивністю 10 мГн. Якою буде максимальна сила струму в колі?
Задача 4. Коливальний контур складається з котушки індуктивністю 4 мГн і плоского повітряного конденсатора. Площа пластин конденсатора дорівнює 10 см², відстань між пластинами становить 1 мм. Яким буде період коливань контуру? Ф/м.
Задача 5. На яку дожину хвилі хвилі налаштований коливальний контур, що складається з котушки індуктивністю 1,6 мГн і конденсатора ємністю 400 пФ?
Задача 6. Провідна рамка рівномірно обертається в однорідному магнітному полі. Графік залежності електрорушійної сили індукції від часу зображено на рисунку. Визначте ЕРС індукції в момент часу Т/12, де Т - період коливань.
Задача 8. У коливальному контурі, що складається з конденсатора, котушки індуктивністю 0,01 Гн і ключа, після замикання ключа виникають електромагнітні коливання, причому максимальна сила струму в котушці становить 3 А. Визначте максимальне значення енергії електричного поля в конденсаторі у процесі коливань. Коливання вважайте незгасаючими. (В. 45 мДж)
Задача 9. Антенний коливальний контур радіопередавача має ємність 2,6 пФ і індуктивність 12 мкГн. Знайдіть довжину хвилі, на якій ведеться радіопередача. (В. 10,55 м)
Задача 10. Коливальний контур радіоприймача складається з котушки індуктивністю 0,27 мГн та конденсатора змінної ємності. Контур може налаштовуватися на хвилі довжиною від 188 м да 450 м. Визначте максимальну ємність конденсатора. (В. 211,3 пФ)