Тема. Розв'язування задач.
Хід уроку
І. Організаційний етап.ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Вчимося розв'язувати задачі.
Задача 2. До електромережі під’єднаний знижувальний трансформатор, коефіцієнт трансформації якого дорівнює 5. Опір вторинної обмотки трансформатора дорівнює 0,4 Ом, а опір корисного навантаження - 4 Ом. Визначте напругу в мережі живлення, до якої під’єднаний трансформатор, якщо напруга на корисному навантаженні дорівнює 40 В. Опором первинної обмотки знехтуйте.
Задача 3. Коефіцієнт трансформації підвищувального трансформатора дорівнює 0,4. Вторинна обмотка має опір 2 Ом, а опір споживача, увімкненого у вторинне коло, становить 86 Ом. Первинна обмотка перебуває під напругою 88 В. Визначте напругу на навантаженні, силу струму у первинній обмотці та ККД трансформатора. Спадом напруги на первинній обмотці знехтуйте.
Задача 4. По ЛЕП передається потужність 10 кВт. Сила струму в лінії - 10 А. Втрати потужності в лінії становлять 2%. Визначте опір лінії.
Задача 5. Лінія електропередач (ЛЕП) завдовжки 200 км перебуває під напругою 400 кВ і розрахована на передавання потужності 200 МВт. ККД лінії дорівнює 97%. Яка маса алюмінієвих проводів ЛЕП? Густина алюмінію - 2700 кг/м³, питомий опір алюмінію - 2,8·10⁻⁸ Ом·м.
Задача 6. Електроенергію від електростанції потужністю 62 кВт передають за допомогою лінії з опором 5 Ом. Визначити втрату напруги і потужності в лінійних проводах та коефіцієнт корисної дії передачі енергії у разі, коли передача здійснюється за напруги на електростанції: 1) 620 В; 2) 6200 В.
V. Домашнє завдання. Повторити §21, вправа 21(завдання 4,5)