Тема. Розв'язування задач
Хід уроку
І. Організаційний етап.ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Вчимося розв'язувати задачі.
IV. Розв'язування задач.
Задача 2. Біле світло нормально падає на дифракційну гратку. При цьому спектри третього та четвертого порядків частково перетинаються. На яку довжину хвилі в спектрі третього порядку накладається хвиля з довжиною 420 нм спектра четвертого порядку? Вважайте, що .
Задача 3. Пучок паралельних променів світла падає перпендикулярно до поверхні дифракційної решітки. Період решітки d значно перевищує довжину хвилі λ. Паралельно площині решітки на відстані L від неї розташований екран. Визначте положення максимумів дифракційної картини (відстань від центрального максимуму до максимуму k-го порядку, де k — 1, 2, 3...) на екрані.
Задача 4. На аркуші паперу накреслили 200 паралельних ліній завтовшки по 0,3 мм з проміжками між ними по 0,7 мм. Аркуш сфотографували та надрукували на прозорій плівці його зображення, зменшене в 50 разів. Визначте період отриманої дифракційної гратки.
Задача 5. За допомогою дифракційної гратки з періодом 0,02 мм одержано дифракційне зображення першого порядку на відстані 3,6 см від центрального зображення і на відстані 1,8 м від гратки. Яка довжина хвилі падаючого світла?
Задача 6. Дифракційну гратку освітлено світлом з довжиною хвилі 480 нм. Дифракційне зображення першого порядку утворилося на відстані 2,39 см від центральної смуги. Визначте період дифракційної гратки, якщо відстань від гратки до екрана 1,2 м.
Задача 7. При освітленні дифракційної гратки світлом із довжиною хвилі 590 нм спектр третього порядку видно під кутом 10°12'. Визначте довжину хвилі, для якої спектр другого порядку видно під кутом 6°48'.
V. Домашнє завдання. Повторити §30,31
Задача 9. Дифракційна решітка має 100 штрихів на 1 мм. Визначте довжину хвилі монохроматичного світла, що падає на решітку, якщо кут між спектрами першого порядку дорівнює 8°. (В. 698 нм)