Астрономія Урок 9

Тема. Розв’язування задач

Хід уроку
І. Організаційний етап.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.   
1693311
ІІІ. Вчимося розв'язувати задачі.

IV. Розв'язування задач.
Задача .1. Визначте перигелійну відстань астероїда Ікар, якщо велика піввісь його орбіти рівна 160 млн. км, а ексцентриситет складає 0,83.
Задача 2. Обчисліть період обертання Нептуна навколо Сонця, знаючи, що його середня відстань від Сонця дорівнює 30 а. о.
Задача 3. Навколо Землі обертаються два штучних супутники. Мінімальна відстань від першого супутника до поверхні Землі становить 700 км, а максимальна – 2500 км. Для другого супутника – відповідно 2200 км та 5000 км. Знайдіть відношення періоду обертання навколо Землі другого супутника до періоду обертання першого супутника.
Задача 4. Обчисліть, як змінився б період обертання Землі навколо Сонця, якби маса Землі була б вдвічі більшою, ніж тепер, а середня відстань від Сонця - такою самою.
Задача 5. Середня відстань між центрами Землі і Місяця дорівнює 60 R (де R- радіус Землі). Маса Місяця у 81 раз менше маси Землі. В якій точці прямої, що з’єднує їх центри, тіло буде притягуватись до Землі і до Місяця з однаковими силами?
Задача 6. Швидкість деякого астероїда в перигелії своєї орбіти втричі більша, ніж в афелії. Чому дорівнює ексцентриситет орбіти даного астероїда?

V. Домашнє завдання. 

Повторити § , вправа (завдання )