Права дитини

 Знаємо свої права, виконуємо обов'язки

Дитя моє! Бог дав тобі життя,
І щоб ніхто не заподіяв шкоди
Тобі, маленький громадянин,
Бог дав закони нашого народу.
Від дня народження, від іменин-
Він твій, цей світ широкий за вікном,
Ти на життя і щастя маєш право
Під жовто – синім прапором
Своєї Української Держави.

У мене в руках чарівна скринька, у ній найцінніший скарб планети Земля. Хто з вас хоче його побачити, може зазирнути в скриньку. Кого ви побачили в чарівній скриньці?

Так, ви побачили в чарівному дзеркалі кожен себе. Людина –це найцінніший скарб.

Кожна людина є неповторною та унікальною. Усі люди на Землі мають однакові права. А що таке право?

Право – система обов’язкових для всіх, формально визначених правил поведінки, які встановлюються або дозволяються державою.

Дитина від народження має права. Права дитини – це певні можливості, які потрібні вам, дітям, для того, щоб жити і дорослішати. Ваші права визначено в Конвенції ООН.

20 листопада 1989 року Генеральною асамблеєю ООН було ухвалено Конвенцію про права дитини. 27 вересня 1991 року її було ратифіковано Верховною Радою України.

У кожної держави є один найголовніший закон - Конституція. Ось чому кожен народ хоче мати гідний Основний Закон. Від цього залежить доля нашого народу і кожної людини. 28 червня 1996 року є днем народження Конституції України. Кожен громадянин повинен її знати, розуміти, виконувати і боронити.

Гра «Права та обов’язки» (сигналізуй відповідними картками права, обов’язки. Червоного кольору-права, жовтого кольору- обов’язки)

Рефлексія «Галявина квітів»

У кожного з вас є квітка, на ній написано початок речення. Вам потрібно його продовжити.
Давайте тепер прикрасимо нашу галявину.
(блакитні квіти: Я маю права…..; жовті квіти – Я зобов’язаний….)

Сьогодні – діти, завтра – народ. Звичайно, діти – майбутнє нашої держави, і від вашої правової культури, знань, вмінь залежатиме, якою буде наша Україна. У житті є багато різних ситуацій, в яких опиняється та чи інша людина. Тому слід бути уважним, розсудливим, розумним, не квапитись із рішенням і висновками. Я хочу, щоб ви зрозуміли, що людина повинна жити прекрасним, повним надій і сподівань життям. Де б ви не були, ким би ви не стали, ви повинні знати свої права та обов’язки, і бути Людиною.